مشخصات فردی و زندگینامه
نام:مجید
نام خانوادگی:محبوبی
پست الکترونیک:majidmahboobi@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://www.majidmahboobi.ir
نخصص ها:ادبیات فارسی ، رجال و تراجم

زندگی نامه

مجید محبوبی در دوازدهمین روز اسفند سال 1352 در روستای قره‌گل شهرستان ملکان به‎ ‎دنیا آمد. دوران کودکی و ‏نوجوانی‌اش را در روستا گذراند. بعد از اتمام دوره راهنمایی و تحصیل یک ساله در دبیرستان بوعلی سینا شهرستان میاندوآب، سال 1369 وارد حوزه علمیه‏‎ولیعصر(عج) ‎تبریز شد. در تبریز به کلاسهای قصه‌خوانی استاد عبدالمجید نجفی راه یافت و به آموزش اصول قصه‌نویسی پرداخت. ‏آشنایی با شعرای موفق و مطرحی چون آقایان جلال محمدی، سید قاسم ناظمی، محمدرضا لوایی، اسحاق راهب و همچنین نویسنده ادبیات مقاومت جناب داوود امیریان، اشتیاق او به نویسندگی را مضاعف کرد. محبوبی در کنار تحصیلات حوزوی، به طور چشمگیری به مطالعه آثار بزرگان داستان‌نویسی همت گمارد که در این میان انس و الفت او با کتابهای مرحوم جلال آل احمد بیشتر بود. آشنایی محبوبی با مجله «سوره نوجوانان»، علاقه او به ادبیات بزرگسال را کاهش داد. او در این مقطع همه هم و غمش را به این مجله معطوف کرد و اگرچه نوشته‌های او در آن زمان مناسب چاپ در آن مجله تشخیص داده نشد؛ ولی چندی بعد با چاپ اولین قصه‌اش در مجله «سلام‎ ‎بچه‌ها»، که تشویقهای مداوم استاد مظفر سالاری را به همراه داشت، وارد وادی ادبیات کودک و نوجوان شد. محبوبی در مجلاتی مانند«سروش‎ ‎نوجوان»، «سلام بچه‌ها»، «پوپک»، «انتظار نوجوان»،‏«ملیکا»، «یاران امین» و «قاصدک»‏‎ ‎برای کودکان و نوجوانان و در مجلاتی چون «کتاب ماه کودک و ‏نوجوان»، «کوثر‎«‎، «مبلغان»، «پگاه»، «پیشگامان»، «شمیم یاس» و «خشت اول» برای بزرگسالان قلم زده است.‏ از این نویسنده تاکنون این کتابها منتشر شده‎ ‎است:1. آن روز، آن مهمانی، 2. یک روز بهاری 3. کبوتر ‏سفید، 4. هدیه، 5. تربت و دریا، 6. اولین برفی که زمین‎ ‎نشست، 7. آفتاب حکمت، 8. آینه اخلاص، 9. ‏روح اخلاص، 10. گزیده‌ای از حکایات شیخ عباس قمی، 11.ستارگان حرم (گروهی) 12. گلشن ‏ابرار(گروهی)، 13. مهربانترین، 14. فرزند کعبه، 15. خانه در آتش، 16. ملاقات در شب مهتابی.
‏ همچنین کتابهای 1. دیدار در خانه دوست(چاپ شد)، 2. خورشید در نخلستان، 3. دعای باران، 4. فرشته‌ای در کویر، ‏‏5. بارانی از مهر، 6. زیباترین شب، 7. همسفر با فرشته، 8 . رؤیای شیرین، 9. فرشته‌ای در قصر، 10.آن ‏شب، آن شعر، 11.نوشتهٔ نامرئی، را در زیر چاپ دارد‎.‎
«نامزد دریافت جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی» در سال 1386 و «مؤلف برتر اولین جشنواره مرزبانی وحی و خرد» در سال 1387ونامزد دریافت جایزه سیزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تنها عناوینی است که تا به حال محبوبی در عرصه رقابتهای فرهنگی ادبی به دست آورده است. محبوبی هم اکنون سردبیری ماهنامه باران را بر عهده دارد.